+48 728 445 165

Aktualności

Aktualności, newsy z życia firmy i ciekawostki dotyczące produktów ATM Lighting.

Dworzec Główny w Zielonej Górze - liczby mówią same za siebie

264 oprawy i 950 elementów ważące łącznie ponad 14,5 ton przyczyniło się do powstania linii świetlnej, której długość wyniosła blisko 1500 metrów. Dworzec Główny w Zielonej Górze to projekt, którego realizacja trwała 1,5 roku. Dzięki świetnej relacji pomiędzy kierownikiem budowy, a naszymi projektantami udało się zaprojektować niepowtarzalny produkt na podstawie, którego stworzyliśmy całą gamę systemów.

Pierwsze zapytanie od firmy Strabag z Zielonej Góry przyszło 23 sierpnia 2018, o godz. 1304. Od samego początku była narzucona presja czasu. Natomiast, największym utrudnieniem było stworzenie systemu kanałów i sposobu mocowań, które unikną kolizji z innymi już zaprojektowanymi instalacjami, tj. zegary, czy systemy informacji pasażerskiej. Drugim poważnym wyzwaniem był ogrom dokumentacji, którą regularnie należało aktualizować wraz z rozwojem projektu.

Dzięki dobrej relacji, którą zbudowaliśmy na samym początku współpracy mieliśmy duże wsparcie zarówno od kierownika budowy, p. Dariusza Korpusińskiego, jak i koordynatora robót branżowych, p. Marty Łączkowskiej. Pozwoliło to, na sprawne
i dokładne opracowanie schematów, które przyczyniły się do doprowadzenia projektu do końca bez większych niepowodzeń
” – Bartosz Mikulewicz, Inżynier ds. Systemów Oświetleniowych w ATM Lighting.

Do realizacji takiego projektu niezbędne okazało się posiadanie własnego parku maszynowego i hali produkcyjne. Nasi inżynierowie, Mateusz Bakun oraz Mariusz Piotrowski stanęli na wysokości zadania, aby dostosować dotychczasowe oprawy do wymagań projektu. Własna infrastruktura w dużej mierze przyczyniła się do skrócenia czasu produkcji
i zoptymalizowania całej realizacji. Dzięki temu mogliśmy ukończyć projekt w wymaganych ramach czasowych, adaptując wandaloodporne oprawy z serii INV do bardzo złożonej koncepcji. Cztery perony, sześć wiat zadaszonych, dwa łączniki między peronami oraz wyjście z tunelu to elementy składające się na cały Dworzec Główny w Zielonej Górze.

Cieszę się, że polska firma potrafi robić takie solidne produkty w stosunkowo krótkim czasie.” – p. Dariusz Korpusińki, kierownik budowy.

Współpraca i wpływ klienta na produkt w każdym etapie życia projektu pozwoliła na wypracowanie dobrych praktyk.
Dzięki zaangażowaniu Pana Korpusińskiego oraz Pani Łączkowskiej projekt mógł się rozwijać prawidłowo. Wszelkie niejasności były szybko wyjaśniane przy jednoczesnym wsparciu merytorycznym.

Subskrybuj newsletter

Zostańmy w kontakcie!

 

Dane kontaktowe

ATM Lighting sp. z o.o.
ul. Budowlanych 31
80-298 Gdańsk
NIP: 957-105-84-63
REGON: 221489151

tel.: +48 58 347 51 07
fax: +48 58 347 51 08